Достапни линкови

Пакистан ги блокира Јутјуб и Фејсбук


Пакистан ја блокира популарната веб страница Јутјуб, оценувајки дека на неа има навредливи содржини. До ова доаѓа само еден ден откако беше блокиран и Фејсбук поради тоа што некој корисник побарал од другите да испраќаат карикатури со пророкот Мухамед.
XS
SM
MD
LG