Достапни линкови

Отворена границата меѓу Казахстан и Киргистан


Казахстан денеска ја отвори границата со Киргистан, која беше затворена повеќе од еден месец поради нередите во Киргистан кога беше соборен претседателот Курманбек Бакиев. Како што јави дописникот на Радио Слободна Европа од Бишкек, трите гранични премини се целосно отворени за луѓето и за транспорт на стоки.
XS
SM
MD
LG