Достапни линкови

Турција - пронајдени телата на 28 рудариТурските спасувачки екипи ги пронашле телата на 28 рудари кои беа затрупани пред три дена во еден рудник за јаглен во провинцијата Зонгулдак. Уште двајца рудари сеуште се водат како изчезнати, но мали се шансите за да бидат пронајдени живи.
XS
SM
MD
LG