Достапни линкови

Ставридис: Безбедносната состојба на Балканот не е совршена


НАТО-командантот на Косово, американскиот адмирал Џемс Ставридис денеска во Вашингтон рече дека очекува до крајот на годинава, бројот на НАТО-војници на Косово да се намали за повеќе од 5000. Тој оцени дека безбедносната состојба на Балканот „не е совршена“, но оти „се движи во вистинска насока“. На Косово има 15 илјади НАТО-војници.
XS
SM
MD
LG