Достапни линкови

Полициски час во Тајланд


Тајландските власти воведоа полициски час во 21 провинција во земјата. Оваа одлука следи по насилните демонстрации кои избија по воената офанзива против демонстрантите. Луѓето што протестираат ги запалија градските собранија во три големи градови кои се сметаат за упоришта на демонстрантите.
XS
SM
MD
LG