Достапни линкови

Руска мисица - дилер на силни лекови


Поранешната руска мисица Ана Малова се соочува со обвинение за нелегално издавање рецепти за силни лекови против болка во Њујорк. Таа е обвинета дека пишувала лажни рецепти на украдени докторски формулари. Малова не се изјаснила дали е виновна. Агенциите објавија дека и претходно оваа година, таа била уапсена поради слични обвиненија.
Ана Малова беше Мис на Русија во 1998, а влезе и во првите 10 на светскиот избор на убавица.
XS
SM
MD
LG