Достапни линкови

Временска прогноза - Променливо облачно


Времето ќе биде променливо облачно со локален дожд, особено во западните делови на земјата.
Утринската температура се движи од пет до 12, а дневната од 16 до 23 степени. Во Скопје и околината - променливо облачно време со температура до 20 степени.
XS
SM
MD
LG