Достапни линкови

Уште една жртва во поплавите во Полска


Уште едно лице настрада во поплавите во полскиот град Краков денеска, со што бројот на жртви во поплавите во Полска се искачи на шест лица. Околу 500 жители биле евакуирани од градот по излевањето на реката Вистула. Станува збор за најголема поплава во изминативе 40 години. Поплави се регистрирани и во североистокот на Унгарија, додека во Чешка ситуацијата се нормализира.
XS
SM
MD
LG