Достапни линкови

Париз прва странска дестинација на Камерон


Британскиот премиер Дејвид Камерон денеска ја започнува посетата на Франција, во чии рамки ќе се сретне со претседателот Никола Саркози. По првото патување во странство откако ја презеде функцијата, Камерон в петок ќе замине и за Германија, каде што ќе има средба со канцеларката Ангела Меркел.
XS
SM
MD
LG