Достапни линкови

Џорџ Мичел на средба со Махмуд Абас


Американскиот пратеник за Блискиот исток Џорџ Мичел ги продолжува напорите за постигнување мир во регионот. Тој денеска во Рамала ќе се сретне со палестинскиот лидер Махмуд Абас, со кого ќе разговара за блискоисточниот мировен процес.
XS
SM
MD
LG