Достапни линкови

Нови жртви во Авганистан


Во близина на американската база Баграм во Авганистан во текот на ноќта се воделе борби со талибански милитанти, кои го почнале нападот. Според американски воени извори, во судирите досега се убиени седум бунтовници, додека кај НАТО трупите има петмина повредени. До овој судир доаѓа по самоубиствениот напад со автомобил- бомба во Кабул, при што загинаа 6 припадници на мисијата ИСАФ и најмалку 12 Авганистанци.
XS
SM
MD
LG