Достапни линкови

Кралицата на Вимблдон прв пат по 33 години


Британската кралица Елизабета Втора на 24 јуни ќе присуствува на мечевите на тенискиот турнир во Вимблдон, прв пат по 33 години, соопштија синоќа организаторите на ова натпреварување. Тие во соопштението наведуваат дека се одушевени и почестени поради ваквата одлука на кралицата. Турнирот на Вимблдон, трето грен- слем натпреварување во сезоната, почнува на 21 јуни и ќе трае до 4 јули.
XS
SM
MD
LG