Достапни линкови

Седуммина загинати во Северен Кавказ


Седдумина загинале денеска во вооружени судири меѓу полицијата и милитантите во регионот на Северен Кавказ денеска. Во Чеченија загинале тројца припадници на безбедносните сили и биле повредени тројца цивили. Во престрелка во Дагестан загинале двајца полицајци и двајца милитанти. Во Ингушетија, пак, милитанти разнеле гасоводна цевка, но за сега нема информации за жртви.
XS
SM
MD
LG