Достапни линкови

Застрелан руски новинар


Руски новинар беше застрелан со гумени куршуми денеска во градот Томск. Марк Минин беше примен во болница со рани на рацете, градите и колковите предизвикани од гумени куршуми, испукани од возило во движење. Четириесет и четири годишниот новинар е во стабилна здравствена состојба, потврдија од болницата. Градоначалникот на Томск најави спроведување истрага за, како што го нарече „срамниот напад“.
XS
SM
MD
LG