Достапни линкови

Падот на еврото, позитивен за германските фирми


Драстичниот пад на курсот на еврото за голем дел од германските фирми претставува поволен фактор за работа. Ова го покажа анкетата што меѓу германските претпријатија ја спроведе германското издание на Фајненшал тајмс. Според нив, германските производи стануваат поевтини, што барем краткорочно ќе придонесе за натамошен раст на извозот.
XS
SM
MD
LG