Достапни линкови

„Бритиш Ервејс“ на суд поради спречување штрајк


Претставници на компанијата „Бритиш Ервејс“ денеска треба да се појават на суд бидејки фирмата ги спречила вработените да организираат штрајк. Со евентуален штрајк на своите вработени, компанијата може да изгуби илјадници патници. Од „Бритиш Ервејс“ побара од судот да го прекине распитот за ирегуларности, кој би можел да трае дваесетина дена. Вработените во британската авиокомпанија последен пат штрајкуваа во Март, поради што фирмата изгуби 65 милиони американски долари.
XS
SM
MD
LG