Достапни линкови

Советот за Безбедност на ОН ќе расправа за Косово


Советот за безбедност на Обединетите Нации денеска во Њујорк ќе расправа за ситуацијата на Косово. На дневниот ред е редовниот три-месечен извештај за работата на мисијата на Обединетите Нации, а предвидено е како анекс да биде поднесен и извештај за работата на ЕУЛЕКС.
XS
SM
MD
LG