Достапни линкови

Индија тестира проектил од среден дострел


Министерството за одбрана на Индија соопшти дека бил извршен успешен тест на балистички проектил од среден дострел. Проектилот земја – земја бил истрелан од источниот брег на Индија и е дел од стратегијата за евентуална одбрана од соседните нуклеарни сили Кина и Пакистан.
XS
SM
MD
LG