Достапни линкови

Самит на Г-15 во ТехеранГрупата 15 земји во развој го започна самитот во Техеран на кој главна тема е економската соработка меѓу овие држави. Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган и бразилскиот претседател Луиз Инасио Лула Да Силва се меѓу учесниците на самитот на кој има претставници од Азија, Африка и Латинска Америка.
XS
SM
MD
LG