Достапни линкови

Тајландските демонстранти бараат преговори со владата


Тајландските демонстранти во црвени маици апелираа за започнување на разговори со владата, по тридневните немири во главниот град во кои 33 луѓе загинаа, а 239 беа повредени. Демонстрантите се подготвени да ги започнат преговорите, но само покровителство на Обединетите Нации и доколу властите ја повлечат војската од улиците. Властите ги предупредија странските организации да не се мешаат во нивните работи.
XS
SM
MD
LG