Достапни линкови

Ослободени шеесетмина киднапирани во Пакистан


Шеесетмина лица кои вчера беа киднапирани од милитанти денеска биле ослободени во северниот дел на Пакистан, соопштија локалните власти. Шеесетмината биле киднапирани во два инциденти во регионот Курам. Десетмина успеале да им избегаат на милитантите а останатите биле ослободени. Мотив за киднапирањата, според се уште непотврдени информации, било попречување на сунитско – шиитските преговори.
XS
SM
MD
LG