Достапни линкови

„Атлантис“ пристигна на меѓународната вселенска станица


Спејс шатлот „Атлантис“ денеска пристигна на меѓународната вселенска станица на својата последна мисија. Вселенското летало, старо 25 години полета од космодромот „Кејп Канаверал“ во петокот. На станицата астронаутите Стив Бовен и Гарет Реисман треба да извршат рутински поправки и да ја сменат антената за комуникации.
XS
SM
MD
LG