Достапни линкови

Приведени двајца осомничени за напад врз домот на Вилкс


Полицијата во Шведска соопшти дека привела двајца осомничени за нападот врз домот на Ларс Вилкс, човекот кој предизвика масовни реакции откако објави цртеж на кој главата на пророкот Мухамед е ставена на тело на куче. Постојат основани сомненија дека двајцата приведени го нападнале домот на Вилкс на 14 мај.
XS
SM
MD
LG