Достапни линкови

Продолжуваат протестите во Банкок, властите ќе воведат полициски час


Илјадници демонстранти и денеска се на улиците на главниот град на Тајланд. Во немирите во Банкок во изминативе три дена загинаа 25 лица. Насобраните, повеќето од кои приврзаници на опозицијата, бараат оставка од премиерот Абхисит Вејајива. Денеска властите во Тајланд најавија воведување на полициски час во Банкок.
XS
SM
MD
LG