Достапни линкови

Растурен протест во Азербејџан, десетмина приведени


Полицијата во Азербејџан привела десетина демонстранти поради тоа што се обиделе да организираат ненајавен протест. Новинската агенција „Асошиејтед Прес“ јави дека приврзаниците на опозицијата организирале протест во Баку, со барање власта да гарантира одржување на фер и демократски избори во земјата. Полицијата брзо интервенирала и го растурила собирот. Парламентарните избори во Азербејџан ќе се одржат за неколку месеци.
XS
SM
MD
LG