Достапни линкови

Во денешните насилства во Банкок има три жртви


Во Бангкок денеска продолжија насилствата. Како што се јавува, полицијата отворила оган врз анти-владините демонстранти. Во денешните насилства има најмалку 3 жртви, а во четвртокот загинаа 16 лица. Генералниот секретар на ОН Бан Ки-Мун, повика на ставање крај на уличните борби.
XS
SM
MD
LG