Достапни линкови

Ирак очекува годинава и 600 илјади барели нафта дневно производство


Ирак соопшти дека очекува зголемување на производството на нафта до 600 илјади барели дневно во текот на оваа и следната година. Ирак, кој е трето најголемо наоѓалиште со нафта во светот минатата година потпиша договори со 10 странски компании со цел зголемување на производството.
XS
SM
MD
LG