Достапни линкови

Преживеаното дете од авионската несреќа во Либија се враќа во Холандија


Девет-годишното момче кое единствено ја преживеа авионската несреќа во Триполи денеска се враќа дома во Холаднија, три дена по катастрофата во која загинаа неговите родители, братот, и 100 други патници . Чичкото и тетката на Рубен ван Асоуњ, кои ќе го придружуваат до дома побараа од медиумите да ја почитуваат нивната приватност.
XS
SM
MD
LG