Достапни линкови

Во Франција пронајдено големо количество оружје


Француската полиција во една куќа во југозападниот дел на земјата пронашла оружје, материјал за правење експлозивни направи и над 100 илјади евра. Се прецизира дека станува збор за десетина пушки, ракети, детонатори и гранати. Француската полиција ја открила куќата по претходно добиени информации, до кои дојде пред неколку дена откако во едно комбе од Шпанија исто така било откриено оружје.
XS
SM
MD
LG