Достапни линкови

Изборите во Багдад не биле наместени


Ирачката изборна комисија денеска соопшти дека пребројувањето на гласовите во Багдад од изборите кои се одржаа на 7 март било завршено и оти се покажало дека немало никаква изборна измама. Прецизирано е дека резултатите од пребројувањето в понеделник ќе бидат објавени во јавноста.
XS
SM
MD
LG