Достапни линкови

Бангкок во хаос


Пет лица загинале, додека 70 други биле повредени, меѓу нив и двајца новинари, кога тајландските војници денеска отвориле оган и употребиле солзавец против антивладините демонстранти во центарот на Бангкок. Од почетокот на демонстрациите на 12 март до денеска во Бангкок загинале триесетина луѓе, а стотина биле ранети.
XS
SM
MD
LG