Достапни линкови

Виктор Урбан е нов премиер на Унгарија


Унгарскиот Претседател Ласло Солом го именуваше Виктор Урбан лидерот на победничката Фидеш партија за нов премиер. Фидеш освои две третини гласови на параламентарните избори во Април поразувајки ги социјалистите.
XS
SM
MD
LG