Достапни линкови

Бомби во Атина и Солун


Една бомба експлодираше во затвор во Атина при што беше повредена една жена, а друга во суд во Солун. Според полицијата, зад бомбашките напади стојат милитанти на крајната грчка левица. Во Грција има силни мерки на безбедност поради протестите поврзани со владините мерки за спас од должничката криза.
XS
SM
MD
LG