Достапни линкови

Уапсени милтанти чија цел била „Исламска држава“ Индонезија


Полицијата во Индонезија соопшти дека уапсила милитанти кои планирале атентат на Претседателот Сусило Бамбанг Јудиџон и воспоставување исламска држава. Според шефот на полицијата, милитантите планирале напад и врз странски цели слично на 2008 кога во Мумбаи – Индија беа убиени 168 луѓе.
XS
SM
MD
LG