Достапни линкови

Пад на светските берзи и пад на еврото


Денеска е забалежан пад на светските берзи и на еврото поради стравувањето дека европските фискални мерки и високата невработеност во САД ке го забават глобалното опоравување. Еврото во однос на доларот падна на 1.24 на најниско ниово во изминативе 14 месеци.
XS
SM
MD
LG