Достапни линкови

Едно лице загина, а 37 се повредени во јужен Киргистан


Најмалку 30 лица биле повредени во јужен Киргистан денеска кога подржувачите на привремената влада се обиделе да ги повратат контролата врз локалните влада во неколку града. Зградите беа окупирани од приврзаниците на остранетиот Претседател Курманбег Бакиев кој побегна во Белорусија. Владините подржувачи ја повратиле контролата во Ош, додека не успеале во Џалалабад каде што, како што јавува дописникот на Радио Слободна Европа имало 20 тиа повредени.
XS
SM
MD
LG