Достапни линкови

Протести во Авганистан


Стотици луѓе денеска ги блокирале патиштата во источен Авганистан во знак на протест поради нападот на НАТО силите во кој загинале 11 цивили. Алијансата потврди дека со авганистанската војска спровела операција во тој регион, но оти притоа биле убиени осуммина бунтовници. Агенциите јавуваат дека авганистанската полиција стрелала врз протестантите откако некои почнале да фрлаат камења при што еден од нив загинал.
XS
SM
MD
LG