Достапни линкови

Ново сомнително возило во Њујорк


Полицијата во Њујорк соопшти дека ги отстранила кантите со гас од возилото паркирано во близина на една метро станица во градот и оти притоа не нашла ништо сомнително. Истражните органи, како што јавуваат агенциите, го откриле и сопственикот на возилото кој објаснил зошто ги оставил кантите со гас во неговото возило. Во почетокот на месецот во Њујорк беше пронајден автомобил бомба.
XS
SM
MD
LG