Достапни линкови

Полицијата откри големо количество оружје во тетовско Ново Село


Македонската полиција синоќа привела неколку лица во текот на акцијата во Ново Село во општина Тетово кога при претрес на куќи е откриено поголемо количество оружје, јавуваат некои медиуми повикувајќи се на полициски извори. Во текот на акцијата немало пукање а лицата кои се приведени се од тоа подрачје, соопштила полицијата, не наведувајќи за колку лица станува збор. Притоа се наведува дека таа акција не е поврзана со завчерашната акција кај Радуша.
XS
SM
MD
LG