Достапни линкови

Косово се залага за стабилност на регионот


Косовскиот вицепремиер Хајредин Кучи изјави дека Косово е заинтересирано да придонесе за стабилноста на регионот и ја повика македонската Влада и граѓаните на Македонија да придонесат за зачувување на редот и мирот. Пратеникот на косовското Собрание и претседател на Алијансата за иднина на Косово Наим Маљоку, пак, оценува дека последните настани во Македонија се изолирани инциденти.
XS
SM
MD
LG