Достапни линкови

Напад врз полициски конвој во Дагестан - 8 загинати


Во напад на вооружени лица врз полициски конвој во Дагестан се убиени 8, а повредени 4 луѓе. Конвојот бил на пат кон ТВ Трансмитер кога бил нападнат во оваа северно кавказка руска република.
XS
SM
MD
LG