Достапни линкови

Русин во Москва осуден за шпионажа во корист на САД


Судот во Москва го осуди рускиот граѓанин Генадиј Сипачев за шпионажа во корист на Соединетите Држави. Тој наводно на Пентагон му предавал воени мапи за цели за американскиот ракетен систем. Овие мапи Сипачев ги праќал преку интернет Пресудата е прва јавна информација за овој случај.
XS
SM
MD
LG