Достапни линкови

Во Авганистан убиени десетици милитанти


Нато и авганистанските сили убиле десетици милитанти во одвоени операции во северен и источен Авганистан. Според полицијата во Кундуз, во една од операциите биле нападнати милитанти кои претходно нападнале доброволни сили за безбедност. При тоа бил убиен 31 милитант. Авганистанските сили превзеле опреација и во провинцијата Гази каде биле убиени 14 милитанти.
XS
SM
MD
LG