Достапни линкови

Потрагата по рударите во Распадскаја продолжува


Досега 66 рудари починаа како последица на саботните експлозии на метан во рудникот за јаглен во Распадскаја во Сибир. Потрагата продолжува по уште 24 рудари кои се водат како исчезнати. Во несреќата беа повредени над 80 рудари.
XS
SM
MD
LG