Достапни линкови

Припадници на НАТО загинале во Авганистан


Авганистанските власти соопштија дека при неколку бомбашки напади во јужниот дел на Авганистан загинале тројца припадници на НАТО, тројца авганистански војници и еден затворски службеник.Талибанците преземале одговорност само за убиството на заменикот управник на затворот во провинцијата Кандахар.Само во април загинале 18 припадници на НАТО.
XS
SM
MD
LG