Достапни линкови

Ден на жалост во Холандија


Холандија е во жалост денеска откако 61 холандски граѓани загинаа во авионската несреќа во либиската пустина во близина на Триполи. Либијскиот министер за транспорт, Мохамед Али Заидан изјави дека едно десетгодишно дете од Холандија ја преживеало авионската несреќа на либијски патнички авион во која загинале 103 лица.
XS
SM
MD
LG