Достапни линкови

Карзаи: Борбата со корупцијата во Авганистан не се гледа од САД


Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи денеска побарал малку трпение за неговата многу критикувана борбата против корупцијата. Карзаи, на Капитол Хил по разговорите со клучни сенатори, изјавил дека американската помош од крајот на 2001 кога беше американската инвазија, му помогнала да ја воскресне земјата во која институциите биле уништени во војната, но дека има уште мнгу работа пред него. Карзаи рекол дека тие секојдневно се борат со корупцијата, но дека тоа не може да го согледаат од Америка.
XS
SM
MD
LG