Достапни линкови

Временска прогноза- променливо облачно


Денеска ќе не очекува променливо облачно време а можна е и појава на дожд и грмотевици.Утринската температура ќе се движи од 11 до 17 степен , а дневната од 24 до 31 степен. Во Скопје ќе биде променливо облачно, а попладне нестабилно со краткотраен дожд и грмежи.
XS
SM
MD
LG