Достапни линкови

Уапсен патник со 15 парчиња оружје на аердодромот во Каиро


Властите во Египет јавија дека уапсиле патник на аеродромот во Каиро кој пристигнал од Њујорк со 2 пиштоли, 250 куршуми, 2 меча и 11 ножеви во неговиот багаж. Постојат сомнениа дека уапсениот планирал да го препродава оружјето. За сега не се знае како осомничениот успеал да помине низ безбедносната контрола на аеродромот во Њујорк.
XS
SM
MD
LG