Достапни линкови

Киднапиран грчки товарен брод


Грчки товарен брод со 23 член екипаж, претежно филипинци, денеска бил киднапиран од сомалиските пирати во Аденскиот залив. Бродот под либериско знаме превезувал од Украина за Кина челична руда. Други детали не се соопштени.

XS
SM
MD
LG